راه فراری دادن موش

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

حضور موش ها در محل زندگی و کار ما انسان ها به هیچ وجه یک اتفاق خوشایند نیست. اما این مهمان های ناخوانده که بسیار هم باهوش هستند، از بودن در بعضی مکان ها لذت میبرند. کافیست این جونده مکانی را برای زندگی خود انتخاب کند. دیگر برایش مهم نیست که شما از بودن او چه حسی دارید. حضور موش ها در یک مکان میتواند یک زنگ خطر بزرگ باشد. زیرا موش ها همه چیز را میجوند. رفت و آمد موش ها در یک مکان بهداشت محیط را به شدت کاهش داده و سبب بیماری های بسیاری میشود. مبارزه با موش ها یک جنگ به تمام معنا است.  زیرا این جانور با هوش بالای خود به راحتی گول نمیخورد و محیط را ترک نمیکند. یکی از  بهداشتی ترین و بهترین راه مبارزه با موش ها پیدا کردن راه فراری دادن موش است!

فراری دادن موش

 

انواع راه های فراری دادن موش

میدانید چرا با اینکه راه فراری دادن موش از سایر روش های مبارزه با موش بهتر است. ما باز هم از دیگر روش ها استفاده میکنیم؟ خب دلیل اصلی این است که پیدا کردن راهی که موش با پای خود محیط  را ترک کند و دیگر برنگردد آسان نیست. معمولا این روش ها یا جواب نمی دهند یا تاثیرشان موقتی است. اما خبر خوب این است که محققان روشی برای فراری دادن موش به طور دائمی پیدا کرده اند. که البته این روش منحصر مکان های سرپوشیده است. برای فضاهای باز هنوز هم مجبور به استفاده از روش های کشتن و به دام انداختن موش هستیم.

دفع موش با صدا

یکی از موثرترین راه های فراری دادن موش استفاده از صداهایی است که برای آن ها آزار دهنده است. اشتباه نکنید منظورمان آن صداهایی نیست که حیوان را متوجه خطر میکند و او را ناخود آگاه فراری میدهد. وقتی گفته میشود فراری دادن موش با صدا . بعضی افراد تصور میکنند منظور ما این است که مثلا قابلمه ای را به زمین بکوبید تا موش در برود. با این کار فقط حیوان را از گوشه ای به گوشه دیگر هدایت میکنید. منظور ما یک صدای دائمی است که در تمام محیط پخش شود و موش ها را از محدوده زندگی شما دور کند.

سوال: با وجود چنین صدایی ما میتوانیم به زندگی ادامه دهیم؟

احتمالا تجربه این را داشته باشید که یک قطعه موسیقی را از فرط علاقه چندین بار گوش کنید. معمولا وقتی آن را برای بار اول میشنوید بسیار لذت بخش است اما کافی است چند بار تکرار شود تا حتی از آن متنفر شوید. حال تصور کنید صدایی در تمام محیط زندگی شما دائما پخش شود. میتوانید تصور کنید که تا چه حد آزاردهنده است؟ پس راهکار چیست؟ آیا میتوان صدایی تولید کرد که ما انسان ها نشنویم اما موش ها آن را بشنوند؟

دفع موش با صدا

دفع موش با صدا

سوال: آیا موش ها مانند سایر روش ها به این صدا عادت نمیکنند؟

صدای لباسشویی ها و هود های قدیمی را به یاد می آورید؟ ابتدا وقتی شروع به کار میکرد چه قدر آزار دهنده بود شاید به آن عادت نمیکردیم اما میتوانستیم آن را تحمل کنیم و کم کم یادمان میرفت که لباسشویی در حال کار کردن است. تنها وقتی خاموش میشد به خود میگفتیم آخیش چه سکوتی!! یا وقتی ساختمان کناریمان تعمیرات داشت و دستگاه هاییی آن جا کار میکردند که صدای بلندی داشتند. باید بگوییم اگر قرار است صدایی فرکانس فراری دهنده موش این جانور را فراری دهد باید دائما در حال تغییر باشد تا از عادت کردن گوش موش ها به آن جلوگیری کند.

 

بنابراین اگر قرار است ما صدایی را پخش کنیم. که این صدا مناسب فراری دادن موش صحرایی و خانگی باشد. باید این صدا دارای دو ویژگی مهم باشد. اول اینکه ما آن صدا را نشنویم و دوم اینکه صدایی متغییر باشد. گاهی افراد به این منظور به دنبال دانلود صدایی از اینترنت هستند. که فرد بتواند با موبایل خود آن صدا را پخش کند و موش ها فرار کنند. باید به شما بگویم هرگز چنین موسیقی وجود ندارد. موش ها هرگز با این صدا محیط را برای همیشه ترک نمی کنند. و اگر هم در لحظه پخش صدا فرار کنند حتما باز خواهند گشت. پس ما یک صدایی میخواهیم که دائما پخش شود.

امواج التراسونیک کشف مهم محققان

امواج التراسونیک یا فراصوت صداهایی هستند که ما انسان ها نمیتوانیم بشنویم. این امواج هیچ تاثیری بر  انسان ندارند و ما آن ها را نمیشنویم. خب جالب ترین نکته این است که موش ها این صداها را میشنوند. با این کشف مهم ما میتوانیم صداهایی در محدوده فراصوت تولید کنیم که برای موش ها وحشتناک باشند. بنابراین اگر بتوانیم فرکانس فراری دهنده موش را  تولید کنیم مشکل اول ما حل میشود. امروزه بسیاری از دستگاه های فراری دادن موش در بازار وجود دارند، که با این فناوری کار میکنند. این نوع دستگاه ضد موش صداهایی در این محدوده ایجاد میکنند که میتواند موش ها را فراری دهد و چون ما این صداها را نمیشنویم میتواند دائما پخش شود بدون اینکه ما را آزار دهد. پس مشکل اول حل شد. حال همین صدا هم میتواند اگر به قدر کافی آزاردهنده نباشد و تغییر نکند برای موش تکراری شود.فراری دادن موش با امواج التراسونیک

دستگاه التراسونیک دفع موش با فرکانس متغییر

دستگاه دفع موش وینرز ، بهترین دستگاه دفع موش موجود در بازار است زیرا این دستگاه نویز موش دارای 30 فرکانس متغییر است که هر کدام مانند صدای یک دستگاه حفار زمین موش را آزار می دهند. همواره به این شکل است که گوش به یک صدای بسیار بلند اما یکنواخت عادت میکند اما هرگز نمیتوان به صداهای متفاوت عادت کرد. فرکانس فراری دهنده موش صدایی است که هم بلند و آزار دهنده باشد و هم متغییر که به هیچ وجه نمیشود آن را تحمل کرد. به این شکل است که کافی است دو تنها دوهفته این دستگاه التراسونیک دفع موش برقی در محیط شما کار کند تا موش ها را فراری دهد.

دستگاه دفع موش وینرز

دستگاه دفع موش وینرز

دفع موش از خانه با روغن نعناع

عطر نعناع یکی از چیزهایی است که موش خوشش نمیاد. عطر دل انگیز نعناع میتواند سحشرات و عنکبوت ها را هم دور کند. بنابراین شما معمولا موش ها در مکانی که عطر نعناع پخش باشد نمیبینید. خب برای اینکه بتوانید کاری کنید که محل کار و زندگیتان پر از عطر نعناع شود مراحل زیر را انجام دهید.

  • روغن نعناع و آب را با هم به نسبت معین مخلوط کنید. به ازای هر  پنج قطره روغن نعناع یک قاشق غذاخوری آب کافی است.
  • شما باید مخلوط را در یک اسپری بریزید.سپس این مخلوط را در محیط اسپری کنید. (قبل از اسپری کردن این مخلوط را به خوبی تکان دهید تا ترکیب شوند.)
  • مراحل بالا را چند روز یکبار تکرار کنید تا بوی آن در محیط بماند. حواستان باشد در صورتی که با علائم حساسیت مواجه شدید برای مدتی این کار را قطع کنید.
دفع موش از خانه با روغن نعناع

دفع موش از خانه با روغن نعناع

دفع موش از خانه با گل میخک

میخک هم مانند نعناع عطر دل انگیزی دارد. اما این بو را موش ها و حشرات دوست ندارند و میتواند برای دورکردن آن ها مفید باشد. عطر خوب میخک میتواند محیط شما را خوش بو کند. بنابراین به نحوی یک تیر با دو نشان است.

  • به ازای هر پنج قطره میخک یک قاشق غذا خوری آب را با هم مخلوط کرده و این ترکیب را در یک اسپری بریزید.
  • مخلوط را خوب تکان دهید و در محیط اسپری کنید به خصوص در مکان هایی که بیشتر شاهد حضور این موجودات بوده اید.
  • این کار را چند بار در هفته انجام دهید. این راه تضمینی ندارد زیرا ممکن است در صورت استفاده طولانی مدت موش ها به این بو عادت کرده و از ترک محیط منصرف شوند.
دفع موش از خانه با گل میخک

دفع موش از خانه با گل میخک

دفع موش با فلفل تند

خوب تا اینجا دو روش را معرفی کردیم که ممکن است ما انسان ها دوست داشته باشیم. اما موش ها آن ها را دوست نداشتند. حالا میخواهیم روشی را معرفی کنیم که احتمالا بر روی ما هم تاثیر مناسبی نخواهد داشت. تندی فلفل چیزی است که در صورت محسوس بودن عطر آن در محیط میتواند ما را هم آزار دهد. اما به هر حال میتواند جوندگان را هم کمتر کند.

  • فلفل قرمز و تند را تکه تکه و یا آسیاب کنید. مراقب باشید اگر این کار را با دست انجام میدهید دستانتان را به صورت یا چشمتان نزنید. آثار فلفل حتی پس از شست و شو هم بر روی پوست باقی میماند.
  • شما باید تکه های فلفل را در جاهای مختلف در محیط قرار بدهید. به این شکل بوی فلفل در همه محیط پخش میشود.
  • حواستون باشد این کار میتواند سبب بروز عطسه و حساست در انسان شود به خصوص برای محیط زندگی کودکان توصیه نمیشود.
دفع موش با فلفل تند

دفع موش با فلفل تند

دفع موش با سس تند

اگر به فلفل تند دسترسی ندارید میتوانید از جایگزین آن استفاده کنید. به طوری که به ازای هر پنج قطره از این سس سه قاشق غذا خوری آب اضافه کرده مخلوط را در یک اسپری بریزید. این مخلوط را خوب تکان دهید و در جاهی مختلف اسپری نمایید. البته چون در سس های تند عصاره گوجه فرنگی و مقداری شکر هم هست این کار خیلی شاید موثر نباشد و گاها حتی سبب جذب حشرات شود. اما به هر حال این هم یکی از روش هایی است که شاید بتوانید با آن موش ها را فراری دهید. به نظر من که راه مناسبی نیست چون هیچ خانمی دوست ندارد لوازمش لک سس قرمز بگیرند.

دفع موش با سس تند

دفع موش با سس تند

دفع موش با گربه

همه ما کارتون تام و جری را مشاهده کرده ایم. گربه ها در گذشته دشمن سرسخت موش ها بودند و این شاید به دلیل این بود که غذای بهتری از موش پیدا نمیکردند. امروزه به ندرت شما میتوانید گربه ای را ببینید که گربه برای یک موش خود را به زحمت اندازد. حتی گاهی موش های فاضلابی با قیافه زمخت خود به گربه ها زور هم میگویند. اما به حال اگر هنوز موشی باشد که از گربه ها بترسد. شما میتوانید اط یک گربه خانگی نگهداری کنید. به این شکل شما میتوانید موش ها را فراری دهید.

دفع موش با گربه

دفع موش با گربه

کشتن، به دام انداختن یا فراری دادن موش؟

شاید شما هم در مبارزه با این جونده باهوش از هر روشی استفاده کرده باشید. معمولا بیشتر روش هایی که برای مبارزه با موش وجود دارد راه هایی برای کشتن یا به دام انداختن موش است.  خب بر فرض که با شناختن اینکه موش از چی خوشش میاد؟، موفق به کشیدن آن در تله هم شدید. حالا دردسر اصلی اینجاست که چگونه لاشه پر از آلودگی این جونده را بدون تماس مستقیم دور کنیم. پس در این روش ها مو دو نوع چالش داریم. یکی اینکه چگونه این جونده را به دام بیاندازیم و یا بکشیم. دیگری پاک کردن محیط از آلودگی های ناشی از لاشه حیوان است.

کشتن، به دام انداختن یا فراری دادن موش؟

کشتن، به دام انداختن یا فراری دادن موش؟

فراری دادن موش بهترین راه مبارزه با موش

واضح است اگر بتوانیم راهی موثر پیدا کنیم که موش ها با پای خود محیط را ترک کنند بسیار بهتر است. زیرا در این صورت ما دیگر با آلودگی ناشی از جنازه این جانور هم مواجه نخواهیم بود.همانطور که میدانید پس اینکه موش میمیرد، ویروس ها و سایر عواملی که بر روی بدن او زندگی میکردند، از لاشه موش جدا میشوند و در محیط پخش می شوند. یکی از این ویروس ها هانتا ویروس است که میواند برای ما انسان ها مشکلات زیادی به وجود بیاورد.

 

نتیجه گیری

در این مقاله شما را با خیلی از چیزهایی که موش از آن ها خوشش نمیاد آشنا کردیم. بسیاری از این روش ها تنها میتوانند در پیشگیری از حضور موش ها موثر باشند. اگر شما متوجه حضور موش ها هستید، بهترین روش این است که یک راه حل قطعی را انتخاب کنید. زیرا موش ها به سرعت تکثیر میشوند و میتوانند خسارات جبران ناپذیری را به محیط شما وارد کنند. بنابراین برای پیشگیری حضور موش ها از روش های بالا استفاده کرده و برای دفع دائمی آن ها از دستگاه نویز موش التراسونیک استفاده کنید.  حواستان باشد دستگاه های ضد موش زیادی در بازار به نام التراسونیک موجودند که کیفیت و کارایی بسیار پایینی دارند. برای اطلاع از قیمت دستگاه های دفع موش خانگی و صنعتی میتوانید مقاله لینک شده را مطالعه کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

6 پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   سلام دوست عزیز مسلما عطر نعناع تازه خیلی کارا تر از روغن اون است اما در نظر بگیرید چه مقدار نعناع تازه رو روزانه میخواید تو محیط بذارید ؟ یعنی هر روز میخواید مثلا 10 کیلو نعناع تازه تو محیطتون پخش بفرمایید؟

   پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   سلام دوست عزیز
   همون طوری که تو مقاله هم گفته شد روش هایی که گفتیم بیشتر برای پیشپیری بهترن و اختمال جواب دادنشون خیلی کمه
   برای محیط های سربسته و همچنین یک راه تضمینی فراری دادن موش دستگاه التراسونیک دفع موش است. اما اگر مخواهید به شکل دقیق مشاوره بشید و مناسب ترین راه رو پیدا کنید با شماره های 02188918058

   02188628148

   09123233064

   09395400783
   تماس بگیرید

   پاسخ
 1. فاطمه محمودی
  فاطمه محمودی گفته:

  سلام من از قضا تو خونه گربه هم دارم خندم گرفت نوشته بودین دفع موش با گربه چون اصلا هیچ تاثیری نداره موش ها تو سقف ویراژ میدن انگار

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   سلام دوست عزیز بله این راه هایی که عرض کردیم خدمتتون صد در صد تضمینی نیستن و احتمال داره در بعضی موارد جوابگو باشند. به جز استفاده از دستگاه دفع موش که واقعا جواب میده

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *