موش از چی خوشش میاد؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]بعضی از افراد که تجربه استفاده از تله موش، دستگاه موش کش، دستگاه موش یاب، چسب موش و سایر تجهیزات کشتن یا گرفتن موش را دارند. این افراد به خوبی میدانند حتما باید چیزی موش را به سمت این تجهیزات بکشاند تا آن ها را در دام بیاندازد. بنابراین پاسخ به این سوال که موش از چی خوشش میاد؟ راه های به دام انداختن موش را به ما نشان می دهد. گاهی هم سوال ما این است که چه چیزی در منزل یا محیط کار ما موش ها را به آن مکان جذب کرده است. چرا موش ها همه چیز را میجوند؟ موش از چه چیزی بدش میاد؟ برای پاسخ به همه این سوالات کافی است ما را در این مقاله همراهی کنید.

موش از چی خوشش میاد؟

موش از چی خوشش میاد؟

موش از چی خوشش میاد ؟

موش ها خوراکی های شیرین و چرب را دوست دارند. پس اینکه موش ها عاشق کره بادام زمینی هستند، عجیب نیست. عطر کره بادام زمینی به آسانی موش ها را جذب می کند و آن ها را در تله می اندازد. گاهی هم برای اینکه موش ها طعمه را ببینند و ارتفاع داشته باشد، بهتر است یک تکه بسکوئیت را به کره بادام زمینی آغشته کرده و بر روی تله یا چسب موش قرار دهید. گندم، میوه های فصل، پفک و سایر خوراکی های چرب و شیرین از جمله چیزهای دیگری هستند که میتواند موش ها را جذب کند.

برای مشاهده قیمت دستگاه دفع موش بر روی متن مشخص شده کلیک کنید.

نحوه قرار دادن طعمه بر روی تله

شاید تجربه این را داشته باشید که با وجود استفاده از خوراکی های نام برده باز هم موش ها علاقه ای به خوردن آن ها نشان ندهد. در بسیاری از موارد موش ها بوی انسان ها را تشخیص میدهند. بنابراین از خیر خوراکی های خوش مزه هم میگذرند. برای اینکه موش ها به دخالت شما شک نکنند باید این مواد را با دستکش باز کرده و بر روی تله و یا چسب موش قرار دهید. حتی به تله هم بدون دستکش دست نزنید. اگر به تله موش های سطلی یا دستگاه موش کش برقی دست زده اید، با استفاده از دستکش آن ها را بشویید. یا اینکه با اسپری و دستمال (با دستکش) تمیزشان کنید. بعد دوباره طبق اصولی که گفتیم طعمه را در آن ها قرار دهید. پس ابتدا ببینید موش از چی خوشش میاد؟ و بعد آن چیز را اصولی روی تله قرار دهید.

اشتهای پایان ناپذیر موش ها برای جویدن

موش ها هر چیزی که سر راهشان باشد را می جوند. سیم های برق، دیوار، بدنه کمد و لوازم خانگی، پارچه و هر چیز دیگری میتواند برای موش ها جذاب باشد. شاید با خودتان فکر کنید مگر معده ی این جانور چه قدر طرفیت دارد؟ خب باید بگویم مگر قرار است موش ها هر چیزی را که میجوند بخورند؟ خیر آن ها تنها میجوند!! در کمال شگفتی جویدن موش ها تنها از روی گرسنگی نیست. این جانور برای اینکه رشد توقف ناپذیر دندان هایشان را کنترل کنند، مجبور به جویدن است. اگر موش ها نتوانند بجوند دندان هایشان آن قدر بلند می شود که میتواند آن ها را خفه کند. پس اینکه موش از چی خوشش میاد؟ ربطی به جویدن همه چیز توسط آن ها ندارد.

اهمیت انتخاب طعمه مناسب در به دام انداختن موش

موش یک جانور بسیار باهوش است. در مبارزه با موش اگر شما هم هوشمندانه عمل نکنید به راحتی شکست می خورید. مثلا ممکن است تجربه این را داشته باشید که موش ها از کنار تله موش عبور کنند ولی به دام آن نیافتند. باید بدانید انتخاب طعمه ای که موش را به سمت خود جذب کند خود بسیار مهم است. حتما باید از خوراکی هایی استفاده کنید که موش آن ها را دوست دارد. همچنین نحوه استفاده شما باید به گونه ای باشد که این جانور با هوش سرشارش متوجه حضور و تله انسانی نشود. بنابراین حتی اگر از بهترین راه برای مبارزه با موش و تله ها استفاده کنید، اما نتوانید موش را به آن تله ها جذب نمایید فایده ای ندارد.

موش از چی خوشش نمیاد؟

خب تا اینجا بررسی کردیم که چگونه موش ها را جدب تله ها کنیم. حال میخواهیم بررسی کنیم که موش ها از چه چیزهایی متنفرند؟ تا با استفاده از آن ها موش ها را فراری دهیم. راه های خانگی زیادی برای دفع موش پیشنهاد میشود. معمولا این راه ها یا پاسخ نمی دهند و یا اگر تاثیرشان موقتی است. در زیر چند نمونه از این راه ها را که شاید خطرناک هم باشند معرفی میکنیم.

موش از آمونیاک خوشش نمیاد

آمونیاک بوی بسیار بدی داشته و هیچ کس آن را دوست ندارد. برای دور کردن موش ها با استفاده از آمونیاک، آن را در کاسه های در باز ریخته و در جای جای محیط قرار دهید. البته این روش اصلا توصیه نمیشود. چون هم برای انسان آزار دهنده و هم خطرناک است. به خصوص اگر در کودکان و یا حیوانات خانگی در محیط باشند اصلا توصیه نمیشود.

موش از نعناع خوشش نمیاد

بوی نعناع سنبل هندی و میخک از جمله بوهایی است که موش دوست ندارد. برای اینکه این بوها در محیط شما گراکنده شوند روغن هر کدام را تهیه کنید. سپس به مقداری که کمی رقیق شود با آب مخلوط نمایید. بعد آن را در محیط اسپری کنید. البته ممکن است پس از چند هفته موش به این بوها عادت کند و دوباره بازگردد.

موش از فلفل خوشش نمیاد

فلفل تند یکی از چیزهایی است که موش دوست ندارد. اگر از فلفل تند قرمز به حدی در محیط استفاده کنید که بوی آن در همه جا بپیچد، میتواند موش ها را ه برای مدتی فراری دهد. شما باید فلفل را تکه تکه کرده و آن را در جاهای مختلف قرار دهید. البته این کار میتواند باعث سوزش پوست و چشم شود. فلفل میتواند باعث بروز حساسیت شود و برای افرادی که آسم دارند بسیار خطرناک است.

دفع موش با صدا

بهترین روش دفع موش فراری دادن موش با استفاده از امواج فراصوت است. امواج فراصوت صداهایی هستند که از محدوده شنوایی انسان بلندترند. ما این صداها را نمیشنویم پس تاثیری بر ما ندارند. اما موش ها گوش های تیز تری داشته و این صداها را میشنوند. کافی است  به نحوی بتوانیم در این محدوده فرکانس ایجاد کنیم.  خب سوالی که پیش میاد اینه که چه فرکانسی موش را فراری می دهد؟ ایجاد این صداها کار هر کسی نیست. و تنها مهندسان سازنده دستگاه دفع موش، از فرکانس فراری دهنده موش در ساخت دستگاه ها استفاده میکنند.

خب در این مقاله به طور خلاصه و پیزهایی که موش دوست دارد و دوس ندارد را بررسی کردیم. با استفاده از اطلاعاتی که از این مقاله به دست آوردید به راحتی میتوانید، از راه های موثر ازبین بردن موش ها استفاده کنید و نتیجه مطلوب بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *