راه های دفع موش از خانه

حضور موش ها در محل زندگی انسان مشکلی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند.  این جانور موذی به دلیل رشد غیر قابل کنترل دندان هایش هر چیزی که سر راهش باشد را میجود و از بین میبرد. لذا حضور موش ها در یک مکان علاوه بر انتقال بیماری های مختلف ویرانی زیادی هم به بار می آورد.  به همین دلیل ما انسان ها همواره به دنبال راه های دفع موش از خانه و محل زندگی خود میگردیم. اگر شما هم درگیر مبارزه با موش هستید و هنوز راهی موثر برای دفع آن ها پیدا نکرده اید، با ما همراه باشید تا برای همیشه از شر این جانور موذی خلاص شوید.

 

راه های دفع موش از خانه

راه های دفع موش از خانه

اولین قدم برای دفع موش از خانه

قبل از اینکه به دنبال راه های دفع موش از خانه بگردیم باید به بهداشت محیط بپردازید. هر چند ممکن است محیط شما کاملا بهداشتی باشد ولی باز هم با حمله موش ها مواجه شوید. اما همواره اولین مسئله برای دفع موش، این است که عواملی را که در محیط باعث جذب موش ها میشود از بین ببرید. اگر هم به دنبال راهی تضمینی برای دفع موش میگردید بهتر است به صفحه بهترین دستگاه دفع موش مراجعه نمایید و یکبار برای همیشه از شر این جانور موذی خلاص شوید.

  1. نقاط ورودی را ببندید : محافظت از خانه خود در برابر نفوذ موش‌ها بسیار مهم است. بررسی کنید که آیا درها، پنجره‌ها و سوراخ‌های دیگر محکم میبندید. شکاف‌ها و نقاط ضعیف را با استفاده از مواد محکم مانند فوم سیلیکون یا چسب آب‌بندی دربند کنید.
  2. حفظ تمیزی و بهداشت برای دفع موش از خانه : خانه‌تان را تمیز نگه دارید و منابع غذایی را از دسترس موش‌ها دور نگه دارید. روزانه زباله‌ها را جمع‌آوری کنید و در سطل‌های زباله قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که درب سطل‌ها را محکم میبندید و موش‌ها نمی‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.
  3. ذخیره‌سازی صحیح غذا برای دفع موش از خانه: غذاها و مواد خشک را در ظروفی با درب محکم نگهداری کنید. از جعبه‌های فلزی یا شیشه‌ای استفاده کنید و از ظروفی که موش‌ها می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند، خودداری کنید.
  4. رفع نواقص ساختاری برای دفع موش از خانه: بررسی کنید که آیا سیم‌ها، کابل‌ها و لوله‌ها نقص یا ترک ندارند؟ این نواقص را تعمیر کنید و به محکم بودن آنها توجه کنید. از اطراف سیم‌ها و لوله‌ها استفاده کنید تا دسترسی موش‌ها به خانه را محدود کنید.
اولین قدم برای دفع موش از خانه

اولین قدم برای دفع موش از خانه

انواع راه های دفع موش از خانه

حال که با کلیدی ترین نکته برای دفع موش از محیط آشنا شدید به سراغ راه های دفع موش میرویم. به طور کلی روش های دفع موش از خانه را میتوان به سه دسته بندی کلی تقسیم کرد.

  1. فراری دادن موش
  2. کشتن موش
  3. زنده گیری موش

به جرئت میتوان گفت بهترین روش برای مبارزه با موش ها فراری دادن آن ها است. زیرا در این روش انتقال آلودگی از این جانور به انسان به حداقل میرسد. همچنین سریع تر از

 

فراری دادن موش بهترین روش مبارزه با موش ها

در این روش شما میتوانید با استفاده از صداها بوها و یا دستگاه هایی که این جانور را آزار میدهند، آن ها را فراری دهید. یعنی کاری کنید که موش با پای خود محیط را ترک کند. این روش از گذشته تا به امروز وجود دارد و بهترین آن استفاده از دستگاه های التراسونیک دفع موش است. اما شما میتوانی از با استفاده از بوهایی که موش از آن ها متنفر است مانند عطر نعناع وحشی ، عطر میخک ، فلفل تند و …  در محیط  موش ها را فراری دهید. همچنین میتوانید با مطالعه مقاله فراری دادن موش  راه های بیشتری برای فراری دادن این جانور از محیط خود را بیابید.

 

کشتن موش یکی از راه های دفع موش از خانه

کشتن موش هم مانند فراری دادن موش یکی از راه های دفع این جانور است. راه های زیادی برای کشتن موش وجود دارد. اما در تمام این روش ها باید بسیار دقت کنید که تماس مستقیم با لاشه موش نداشته باشید.  همچنین لازم به ذکر است که وجود لاشه موش در محیط بسیار از موش زنده خطرناک تر است. باکتری ها و ویروس هایی که روی بدن این جانور زندگی میکنند کمی پس از مرگ در محیط پخش میشوند.  لذا میتوانند بیماری های زیادی را به انسان انتقال دهند. باید بگوییم بهتر است در حد امکان از روش های فراری دادن موش استفاده کنید و به سراغ کشتن موش نیایید.

روش های کشتن موش

1. استفاده از سم و طعمه

در این روش شما میتوانید با استفاده از سم و طعمه در مسیر حرکت موش ها آن را مسموم کنید. باید بسیار حواستان را جمع کنید که لاشه این جانور خیلی در محیط باقی نماند. تا از ایجاد بوی تعفن در محیط جلوگیری کنید. همچنین بهتر است از طعمه آنتی کوآگولانت استفاده کنید که طعم آن برای موش بسیار جذاب است. موش به محض اینکه از طعمه بخورد، به دنبال آب از محیط شما خارج میشوند و در جایی خارج از محیطتان میمیرند. و این بهترین سم موجود است زیرا دیگر شما را با لاشه موش مواجه نمیکند.

2.استفاده از تله موش مکانیکی

تله موش های سنتی و قدیمی که یکی یکی موش ها را میگرفتند یکی از راه های کشتن این جانور است. اما این تله ها اصلا پیشنهاد مناسبی برای منزل نیستند. زیرا نمای مناسبی ندارند و همچنین کاملا برخلاف اصول بهداشتی میباشند.

کشتن زنده گیری و فراری دادن موش

کشتن زنده گیری و فراری دادن موش

3.استفاده از تله های شوکر دار

این تله ها با وارد کردن شک الکتریکی به بدن این جانور آن را میکشند. تله موش مکانیکی الکتریکی با یو اس بی شارژ میشود و نیازی به اتصال مستقیم به برق ندارند.

 

زنده گیری موش یکی از راه های دفع موش از خانه

روش های زیادی برای زنده گیری موش وجود دارند. نکته ای که باید در تمام این روش ها به آن دقت کنید این است که حتما برای انتقال موش ها به خارج از دستکش و ماسک استفاده نمیایید. برای اینکه موش ها را در اینگونه تله ها به دام بیاندازید باید از خوراکی هایی که موش دوست دارد استفاده کنید تا آن ها را به سمت تله ها بکشانید. همچنین دقت کنید موش ها جانوران بسیار باهوشی هستند که بوی انسان را تشخیص میدهند پس حتما برای کارگذاری تله ها از دستکش استفاده کنید تا متوجه تله انسانی نشوند.

نتیجه

دیدن موش در خانه یکی از بدترین اتفاق هایی است که میتوانیم تجربه کنیم. بنابراین طبیعی است که به دنبال راه های دفع موش از خانه بگردیم. اولین اقدامی که شما برای دفع موش از خانه باید انجام دهید رعایت بهداشت محیط است. پس از اینکه از بهداشت محیط مطمئن شدید حالا به سرغ راه های مبارزه با این جونده میرویم. همانطور که گفتیم سه راه مختلف برای مبارزه با موش وجود دارد. اولین بهداشتی ترین و مهربانانه ترین راه مبارزه با موش استفاده از دستگاه های التراسونیک دفع موش است. که شما را برای همیشه از شر این موجودات موذی راحت میکنند. این دستگاه ها با انتشار امواج فراصوت موش ها را از محیط فراری می دهند. همچنین شما میتوانید از روش های مختلف برای کشتن موش و یا زنده گیری آن استفاده کنید که خیلی توصیه نمیشوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *