موش از چی بدش میاد؟

موش‌ها جوندگان کوچکی هستند که در سراسر جهان یافت می‌شوند. این حیوانات به خاطر توانایی آسیب‌زدن به خانه‌ها، تأمینات غذایی و سایر موارد شناخته شده‌اند. به همین دلیل، افراد اغلب سعی می‌کنند راه‌هایی برای دفع موش‌ها از ملک خود پیدا کنند. در این مقاله، ما به بررسی این موضوع می‌پردازیم که موش از چی بدش میاد؟ و چگونه از این اطلاعات برای دور نگه داشتن آن‌ها استفاده کنیم.

موش از چی بدش میاد؟

موش از چی بدش میاد؟

بوی قوی:

یک دسته از چیزهایی که در پاسخ به سوال موش از چی بدش میاد؟ میتوان داد، بوهای قوی است. این به این دلیل است که موش‌ها حس بویایی بسیار قوی دارند و به راحتی تحت تأثیر بوی‌های قوی قرار می‌گیرند.

موش از چه بویی بدش میاد؟

برخی از عطرهایی که برای دفع موش‌ها معروف هستند، شامل عطر نعناع،پونه، آویشن، اسطوخودوس، پیاز، فلفل و زنجبیل هستند. به خصوص روغن نعناع هندی  بسیار مؤثر است، زیرا بوی بسیار قوی دارد که موش‌ها آن را بسیار نامطبوع می‌دانند. در زیر به چند تا از رایحه هایی که موش ها نمیپسندند و نحوه استفاده از آن ها در محیط میپردازیم.

رایحه نعناع:

برای پاسخ به اینکه موش از چی بدش میاد؟ میتوان به جرئت گفتوی عطر نعناع برای موش ها بسیار ناخوشایند هست. روغن نعناع بویی تند و خنکی دارد که موش ها را از خود دور می کند. برای استفاده از آن، می توانید چند قطره از روغن نعناع را در کاغذ توالت قرار داده و آن را در محل هایی که موش ها معمولاً حضور دارند، قرار دهید.

عطر پونه :

بوی پونه همانند بوی نعناع برای موش‌ها غیر قابل تحمل است. برای استفاده از این عطر، می‌توانید چند قطعه کیسه کوچک پارچه ای را از پونه پر کنید و سپس آن‌ها را در نقاطی که موش‌ها دیده می‌شوند قرار دهید.

بوی آویشن:

بوی آویشن می تواند موش ها را از خود دور کند. برای استفاده از آن، می توانید برگ های آویشن را در محل هایی که موش ها معمولاً حضور دارند، قرار دهید.

روغن اسطوخودوس:

این عطر طبیعی بوی خوشبویی داره که برای موش ها بسیار ناراحت کننده هست. برای استفاده از این روش، چند قطره روغن اسطوخودوس روی یک پارچه تمیز بریزید و در نقاطی که موش های خانگی شما دیده شدند قرار دهید.

پیاز ،فلفل و زنجبیل:

بوی زنجبیل برای موش ها بسیار ناخوشایند هست. شما میتونید ریشه زنجبیل رو خرد کرده و در نقاطی که موش ها دیده شدند قرار بدید. همچنین میتواند به همین روش پیاز و فلفل را هم خورد نمایید و در محیط خود قرار دهید به خصوص برای دور کردن موش باید از فلفل قرمز و تند استفاده نمایید.

موش از چه بویی بدش میاد؟

موش از چه بویی بدش میاد؟

صداهای بلند:

یک پاسخ دیگر برای سوال موش از چی بدش میاد؟ صدای بلند است چیز دیگری که موش‌ها از آن نفرت دارند، صداهای بلند است. این به این دلیل است که موش‌ها شنوایی بسیار حساسی دارند و به سهولت توسط صداهای بلند شروع به ترسیدن می‌کنند. برخی از راه‌هایی که می‌توانید با آنها صدای بلندی ایجاد کنید، شامل قرار دادن تله‌هایی هستند که به شدت صدای بلندی تولید می‌کنند، بهترین این تجهیزات آن هایی هستند که به استفاده از بلندگوهای  فراصوتی (ultrasonic) مجهز شده اند.

دستگاه های اولتراسونیک صداهای فرکانس بالا را به صورتی که برای انسان قابل شنیدن نیستند، اما می‌توانند بسیار مزاحم برای موش ها باشند، ایجاد می‌کنند. این دستگاه ها را می‌توان به پریز برق وصل کرد و صداهایی که برای دفع موش ها طراحی شده‌اند را ایجاد می‌کنند. برای خرید دستگاه دفع موش کلیک کنید.

دستگاه التراسونیک دفع موش

دستگاه التراسونیک دفع موش

نور قوی:

موش‌ها همچنین تمایل دارند از نور قوی فرار کنند. این به دلیل این است که آن‌ها حیوانات شبانه‌رویی هستند و محیط‌های تاریک را ترجیح می‌دهند. نور قوی می‌تواند باعث احساس برهنگی و آسیب‌پذیری شود که برای آن‌ها بسیار ناخوشایند است. برای استفاده از نور قوی به عنوان چیزی که موش بدش میاد، در نظر بگیرید که میتوانید لامپ‌های فعال‌شونده با حرکت را در مناطقی که موش‌ها مشاهده شده‌اند نصب کنید.

دماهای سرد:

موش‌ها نیز به دماهای سرد بسیار حساس هستند. این به دلیل این است که آنها حیوانات خونگرمی هستند که به یک منبع ثابت گرما برای حفظ دمای بدن خود نیاز دارند. بنابراین موش از هوای سر هم بدش میاد. در محیط‌های سرد، موش‌ها ممکن است دچار مشکل شوند و به دنبال مناطق گرمتر بگردند. برای استفاده از دماهای سرد به عنوان موش‌کش، در نظر داشته باشید که خانه‌تان را به خوبی عایق‌بندی کنید. اما این روش برای منطقه ای که قابل سکونت برای انسان باشد کارایی ندارد.

شکارچیان طبیعی:

نهایتاً، موش‌ها از شکارچی‌ها نیز ترس دارند. این به دلیل این است که موش‌ها جانوران شکارشونده ای هستند که به دنبال شناسایی تهدیدات محتمل هستند. برای استفاده از شکارچی‌ها به عنوان چیزی که موش بدش میاد، می‌توانید یک گربه یا سگ بخرید، زیرا این حیوانات شکارچی طبیعی موش میباشند. همچنین می‌توانید از مجسمه هایی که شکارچی‌ها را به یاد می‌آورند، مانند جغد یا مار کاذب، استفاده کنید.

عدم وجود آب:

گاهی به جای اینکه فکر کنیم موش از چی بدش میاد؟ میتوانیم اینکه موش از چی خوشش میاد؟ را بررسی  کنیم . سپس آن ها را از محیط حذف نماییم. در این راستا میتوان گفت موش به منابع آب برای بقا نیاز دارند. اگر شما بتوانید منبع آب آن‌ها را از بین ببرید، ممکن است بتوانید از ورود آن‌ها به خانه‌تان جلوگیری کنید. برای این کار، باید لوله‌های نشتی و شیرآلات فرسوده را تعمیر کنید. همچنین آب‌های آستانه‌ای را از اطراف محل زندگی خود حذف نمایید.

پیشگیری بهترین راه دورکردن موش هاست

به یاد داشته باشید که پیشگیری از مهم‌ترین مسائل است. هر نقطه ورودی ممکن برای موش ها مانند شکاف‌ها و سوراخ‌های موجود در دیوارها، کف‌ها و … را بپوشانید. همچنین، با استفاده از پاکت و توری در قسمت‌های اطراف درها و پنجره‌ها، فضای لازم برای ورود موش را کم می‌کنید.

موش‌ها به محیط‌های پر از اشیا و غیرمرتب جذب می‌شوند. این به این دلیل است که این محیط‌ها فراهم‌کننده‌ی مکان‌های مخفی و منابع غذایی برای موش‌ها هستند. برای کاهش جذابیت خانه برای موش‌ها، آن را تمیز و منظم نگه دارید. برای این منظور روزانه خانه را تمیز کنید، غذا را در جعبه‌های بادوام و محکم قرار نگه دارید و اشیا را به صورت مرتب نگه داری نمایید.

نتیجه گیری

اگر به هر دلیلی مشاهده کردید که موش‌ها در خانه‌تان سکونت کرده‌اند، مهم است به سرعت اقدام کنید. موش‌ها به سرعت تولید مثل می‌کنند و یک جمعیت کوچک از آن ها اگر بدون کنترل باقی بماند به یک جمعیت بزرگ و غیر قابل کنترل تبدیل می‌شود. دیدیم روش‌های مختلفی برای حذف موش‌ها از خانه‌تان وجود دارد. از جمله روش های طبیعی بررسی اینکه موش از چی بدش میاد؟ و سپس استفاده از آن چیزها در محیط است. تله‌ها، سموم موش‌کش و خدمات شرکت‌های تخصصی از بین برنده موش از دیگر راه ها میباشد.

دیدیم که چندین مورد طبیعی وجود دارد که موش‌ها از آن‌ها نفرت دارند و می‌توان برای دفع موش طبیعی از آن‌ها استفاده کرد. با استفاده از ترکیبی از این تکنیک‌ها، محیطی را ایجاد می‌کنید که برای موش‌ها نامساعد است و جلوی ورود آن‌ها به خانه شما را می‌گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *