اثرات الگوریتم اینستاگرام

اثرات الگوریتم اینستاگرام بر کسب و کار ها

اینستاگرام به عنوان محبوب ترین شبکه ی اجتماعی در چند سال اخیر میزبان میلیون ها کاربر در هر لحظه از شبانه روز بوده است. از طرفی کسب و کار های مختلف برای دیده شدن بیشتر کالا و خدمات خود تبلیغات در اینستاگرام را انتخاب می کنند.

به دلیل افزایش روز به روز کاربران و محتواهایی که بدون ارزش گزاری در اکسپلور اینستاگرام به نمایش در می آمدند و فالوور های فیک پیج ها، اینستاگرام به کمک الگوریتم هایی خاص در کنار ربات هایی که به صورت ۲۴ ساعته طبق این الگوریتم ها عمل می کنند توانسته است مدیریت موثرتری را بر کاربرانش داشته باشد. در این مطلب با نوین ایده همراه باشید تا اثرات الگوریتم های اینستاگرام  بر کسب و کار ها را با هم مورد برسی قرار دهیم.

الگوریتم اینستاگرام


بیشتر بخوانید : پاپ آپ اینستاگرام چیست؟


الگوریتم اینستاگرام چیست؟

ما به صورت کلی تکنولوژی را برای ساده سازی کارهای روزمره خود استفاده می کنیم. هوش مصنوعی تکنولوژی خودکارسازی سیستم های دیجیتالی و صنعتی است. جایی که ماشین خود با یادگیری و درک عمیق از محیط بر اساس چهارچوب های تعیین شده تصمیم گیری می کند.

ربات های اینستاگرام بر اساس الگوریتم هایی خاص در جهت ارزش گزاری مناسب محتوا ها و شناسایی فالوور های فیک و غیر واقعی پیج های اینستاگرام و همچنین تصمیم گیری برای نمایش پست ها در اکسپلورر اینستاگرام بر اساس سلایق و علایق هر فرد فعالیت می کنند. این یک معرفی کوتاه از الگوریتم های اینستاگرام بود. در سری آموزش اینستاگرام به صورت تخصصی تر به این موضوع می پردازیم.

۴ راه شکست الگوریتم اینستاگرام

برای غلبه به الگوریتم های اینستاگرام کافیست چند گام ساده و اصولی بردارید تا در رتبه بندی پیج های اینستاگرام در جایگاه مناسب تری قرار بگیرید.

  • برنامه ریزی مدون برای انتشار محتوای به روز و با کیفیت
  • ارتباط بیشتر و موثرتر با فالوور های پیج
  • انتشار محتوای ویدیویی و اسلایدی
  • زمانبندی منظم قرار دادن محتوا

الگوریتم اینستاگرام


بیشتر بخوانید : ۱۰ گام تبلیغ در اینستاگرام

 


برنامه ریزی مدون برای انتشار محتوای به روز و با کیفیت

برای خود هدفی تعیین کنید، برنامه ریزی دقیقی برای انتشار محتوای پیج خود داشته باشید. هر چه حرفه ای تر در رقابت با پیج های دیگر عمل کنید و به برنامه ریزی تولید محتوای خود پایبند باشید. توجه الگوریتم های اینستاگرام را به محتوای با کیفیت پیج خود جلب می کنید.

برای ایجاد برنامه مدون در انتشار محتوای با کیفیت ، بهتر است تقویم محتوایی خود را به وجود آورید. به نسبت هدف شما می توانید در هفته بین ۱ تا ۱۴ پست را قرار دهید البته این اعداد بستگی به نوع کسب و کار شما و استراتژی تولید محتوای شما دارد.

از طرفی تنها تولید محتوا به صورت پست را در برنامه ی خود نیاورید، نیم نگاهی نیز به تولید محتوای کوتاه در استوری و ویدیو های IGTV‌داشته باشید. سعی کنید استوری روزانه داشته باشید تا محتوای پیج شما به روز و در دید فالوور هایتان باشد.

ارتباط بیشتر و موثرتر با فالوور های پیج

هر چه از نظرخواهی و ایجاد کمپین ها ، مسابقات و … استفاده کنید، جذابیت پیج خود را افزایش می دهید. سعی کنید در محتواهای پیج سوال مطرح کنید و یا حس کنجکاوری را در مخاطبانتان برانگیخته کنید. اگر پای تعامل بیشتر با مخاطبان خود در میان باشد، بهترین ابزار ایجاد تعامل بیشتر استوری اینستاگرام است.

از طریق سوال های مربوط به کسب و کارتان و اطلاعات عمومی و نظرسنجی از میزان رضایت آنان از محتوا و وضعیت کلی پیج آگاهی بیشتری به دست می آورید. از طرفی پیج هایی که با مخاطبان خود تعامل بیشتری برقرار می کنند از نظر الگوریتم های اینستاگرام بهینه هستند.

انتشار محتوای ویدیویی و اسلایدی

محتوای ویدیویی همواره طرفداران بیشتری از محتواهای ثابت داشته اند. استفاده از جلوه های کارتونی یا ویژه و استفاده از افکت های صوتی به جا می تواند جذابیت محتوای شما را دو چندان کند. در آپدیت های اخیر اینستاگرام به محتواهای ویدیویی IGTV توجه زیادی قائل شده است و بیشتر محتواهای اکسپلور نیز به این شکل شده اند.

نکته مهم : الگوریتم های اینستاگرام به نسبت زمانی که مخاطبان محتوای شما را نگاه می کنند اهمیت می دهند. یکی از روش های افزایش میزان زمان صرف شده فالوور های پیج برای محتوای یکی پیج اینستاگرامی ، انتشار محتوای ویدیویی حرفه ای و با کمیفیت می باشد.

محتوای ویدیویی باید به گونه ای باشد که مخاطب را میخکوب کند. اگر می خواهید اثرات الگوریتم اینستاگرام را به خوبی ببنید کافیست تولید محتوا و مدیریت پیج خود را با دقت بیشتری انجام دهید.

زمانبندی منظم قرار دادن محتوا

برای فهمیدن بهترین زمان برای انتشار محتوا کافیست در یک هفته فعالیت فالوور های پیجتان را زیر نظر بگیرید. برای این کار باید به حیطه کاری خود نیز توجه کنید. و بدانید مخاطبانی که محتوای شما را می بینند معمولا جز کدام قشر جامعه هستند. برای این کار یک روز کاری و یک روز تعطیل را انتخاب کنید. و یک شبانه روز را به ۸ بخش سه ساعته تقسیم کنید. و در این ساعات پست ارسال کنید. هر پستی که بازدهی بیشتری داشت را رتبه بندی کنید. تا استراتژی مناسبی را برای انتشار پست به دست آورید. بعد از به دست آوردن زمان دقیق انتشار ویدیو بایستی بر روی برنامه ریزی منظمی محتوای ارزشمند تولید کنید.


بیشتر بخوانید: الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱ چیست و چگونه کار می کند؟


پشتیبانی در اینستاگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *