روزانه چند پست و استوری منتشر کنیم؟

روزانه چند پست و استوری منتشر کنیم؟

روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ این سوالیست که این روز ها بسیاری از کاربران اینستاگرام از خود می‌پرسند. همانطور که میدانید محدودیتی در گذاشتن تعداد پست و استوری در اینستاگرام وجود ندارد. اما چون بسیاری از پیج‌ها بیزینسی هستند برای بعضی سوال است که برنامه ریزی برای منتشر کردن تعداد پست‌ها و استوری‌ها د اینستاگرام چگونه می تواند بر کسب و کار تاثیر مثبت داشته باشد.

در ابتدای کار ذکر کنیم که برای تعداد پست و استوری در اینستاگرام روزانه یک عدد ثابت وجود ندارد. همه‌ی ما می دانیم در هر کاری مخاطبانی که با آنها ارتباط داریم با یکدیگر تفاوت دارندبه همین دلیل این عدد بسته به هدف و موضوع پیج‌تان متفاوت باشد.در این مقاله ما دو مورد زیر را مورد بررسی قرار می دهیم:

 

  نکاتی که بر تعداد پست و استوری تاثیر میگذارد

    نکات کلیدی تعداد انتشار پست‌ها و استوری‌ها

    نتیجه گیری

 

نکاتی که بر تعداد پست و استوری تاثیر میگذارد

آیا اینکه روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم واقعا مهم است؟ آمار نشان میدهد گذاشتن میانگین ۱٫۵ پست میتواند تاثیر مثبتی روی رشد پیج شما داشته باشد. یعنی در روز یک یا دو پست قرار دهید تا کاربران و فالوورها هم کلافه نشوند و همچنان با فالوورهایتان تعامل داشته باشید. بهترین راه فهمیدن نظر و واکنش فالوورها این است که شما تعداد متفاوت پست را امتحان کنید. البته نیم نگاهی هم به رقبایتان داشته باشید و رفتار آنها را رصد نمایید.

یعنی اگر برای شما مقدور نیست هر روز یک پست بگذارید و مثلا میتوانید دو بار در هفته پست بگذارید، باید سعی کنید این دو روز در هفته را حفظ نمایید و در روزهای مشخصی پست بگذارید. مثلا در روزهای  شنبه و چهارشنبه هر هفته ارسال پست داشته باشید. نکته بسیار مهم مربوط به پست گذاری در اینستاگرام رعایت نظم است. شما باید از یک نظم خاص پیروی کنید. اما برای اینکه بتوانید برندسازی درست و مناسبی انجام دهید و همیشه در چشم مردم باشید گذاشتن روزانه یک پست میتواند به شما کمک کند.

ضمنا وقفه‌ی طولانی و همانطور که ذکر شد بی نظمی؛ تصویر سازی بدی از برند شما خواهد داشت.

این نظم در عملکرد شما بسیار متاثر خواهد بود. پس روزانه حداقل یک الی دو پست در پیج خود نشر دهید. البته همانطور که گفتیم این عدد ممکن است برای هر پیج متفاوت باشد. عوامل زیادی است که روی تعداد منتشر کردن پست و استوری موثر می باشد. از مهمترین های آن میتوان به هدف پیج، رقبای شما و روز انتشار پست و یا استوری شما اشاره کرد.

 

۱- هدف پیج در انتخاب تعداد انتشار پست روزانه اینستاگرام

مهمترین نکته این است که حتما به هدف پیج خود توجه داشته باشید. هدف پیج بر روی تعداد پست‌های شما اثرگذار است. بگذارید با یک مثال این موضوع را روشن کنیم. فرض می کنیم که هدف پیج شما خبری است. خب کاربران همه منتظرند تا لحظه به لحظه پیج شما را دنبال کنند و از جدیدترین اخبار و موضوعات آگاه شوند. از این رو اینچنین پیج‌هایی باید در روز بیش از ۴ پست بگذارند که بتوانند پوشش خبری خوب و مناسبی داشته باشند.

حال فرض کنید که پیج شما یک پیج بیزینسی است. اینچنین پیج‌ها نهایت دو عدد پست در طول روز باید منتشر کنند تا کاربران خسته نشوند و دنبال کننده پیج آنها به صورت دائم باشند. همواره سعی کنید قبل از پست گذاشتن ابتدا هدف پیج خود را تعیین کنید. از آن مهم تر به نیاز کاربرهایتان توجه کنید زیرا زیاده روی در پست گذاری میتواند نتیجه عکس داشته باشد.

۲- توجه به رقبای پیج‌های هم هدف

امروزه اینستاگرام به محبوب ترین پلتفرم برای صاحبان کسب و کار تبدیل شده است . پیج های زیادی از اینستاگرام برای معرفی یا فروش محصول یا خدمات خود استفاده میکنند. حتما در حوزه کاری پیج شما هم پیج‌های دیگری فعالیت می کنند که مجموعه‌ای از مخاطبان را به انحصار خود درآورده اند. شما باید عملکرد پیج‌های برتر را در حوزه‌ی موضوعی خود بررسی کنید تا بتوانید تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید.

به عنوان مثال پیج های رقیبتان را دنبال دنبال کنید و بررسی کنید که درطول یک روز چه تعداد پست و استوری منتشر می کنند. در نهایت شما می توانید میانگینی از تعداد تمامی پست‌ها بگیرید و مسلما کاربران زیادی در این زمینه با شما هم عقیده خواهند بود. در نتیجه با این روش به نظر قطعی کاربران خود نزدیک تر می شوید و میفهمید که برای رسیدن به بهترین نتیجه باید روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذارید.

 

۳- بررسی مناسبت ها در روز انتشار

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام چه وقتی است ؟ عموما کاربران در روزهای تعطیل زمان بیشتری در اینستاگرام به سر می برند. به همین دلیل شما باید در این روزها تعداد پست‌ها و استوری‌های بیشتری را منتشر کنید. چرا که کاربران وقت بیشتری را در اینستاگرام می گذرانند. به عنوان مثال شما در روزهای جمعه پست‌ها و استوری‌های بیشتری منتشر کنید. مثلا اگر در روزهای معمول ۲ پست منتشر می کردید، در روزهای تعطیل ۳ یا چهار پست منتشر کنید. این تعداد پست کمک می کند تا فالوورهای بیشتری جذب پیج شما شوند.

در مقاله روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم به نکات تاثیرگذار روی تعداد پست و استوری که باید منتشر کنید اشاره کردیم. یکی از این نکات که باید به آن توجه ویژه ای نشان دهید این است که در زمان‌هایی که اخبار خیلی مهمی در اینستاگرام پخش میشوند؛ کاربران خیلی در تلاش‌اند تا پست‌های مربوط به آن موضوعات را دنبال کنند. شما می توانید از چنین پست‌هایی نیز در برخی از اوقات استفاده کنید و در یک زمان خاص تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید.

 

نکته : پست‌های شما نباید خیلی کم باشد که ارتباط شما با فالوورهایتان کم شود. و از طرفی نباید اینقدر زیاد و با فواصل کوتاه باشد که فالوورها را کلافه کند. یا اینکه باعث شود پیج شما را ترک کنند. ( البته همانطور که ذکر شد این مورد بسیار به هدف شما ربط دارد.)

نکات کلیدی تعداد انتشار پست‌ها و استوری‌ها

۱-اگر امکان انتشار روزی یک پست را ندارید سعی کنید در استوری‌ها فعال باشید. استوری‌ها نقش بسزایی در رشد پیج‌ها دارند. سعی کنید حداقل دو یا سه استوری در روز داشته باشید.

۲-به این نکته توجه نمایید که پست‌ها و استوری‌های شما میبایست حتما جذاب و سرگرم کننده و مناسب با علایق فالوورهایتان باشد وگرنه از گذاشتن پست و استوری به نتیجه‌ای نخواهید رسید.

۳-آمار نشان میدهد در ساعات استراحت افراد، ساعات غیر کاری، شب‌ها و روزهای تعطیل استقبال از اینستاگرام و در کل شبکه‌های اجتماعی بیشتر است، پس این  را دریابید.

۴-سعی نکنید از محتواهای دیگران استفاده کنید و سعی کنید نوآوری در کارتان داشته باشید. البته نوآوری‌های جذب کننده!

۵-به بهانه فعال بودن هر چیزی را پست نکنید. حتما محتواها و پست هایتان را در راستای اهداف تان انتخاب نمایید.

۶-به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که طبق الگوریتم‌های جدید اینستاگرام،رتبه بندی شما و پیج‌تان به ازای هر پست انجام میشود و تعدد پست‌های بی کیفیت تاثیری در رشد شما نخواهد داشت.

 

بالاخره روزانه چند پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم تا بهترین نتیجه را بگیریم ؟

کلا اینستاگرام در حین رتبه بندی شما به این نکته توجه میکند که پست شما چقدر تعامل از ناحیه کاربرانتان دریافت کرده است. تعداد تعاملات یعنی لایک، کامنت، ذخیره و البته اشتراک گذاری از جمله فاکتورهای تعیین کیفیت پست شما و البته رتبه پیج شما خواهد بود. حال فرض نمایید شما پست‌های زیادی در روز ارسال میکنید ولی نرخ تعامل برخی پایین است. این امر رتبه شما را تحت تاثیر قرار خواهد گذاشت.

نتیجه گیری

در این مقاله به این سوال که روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم پاسخ دادیم. در هر کدام از شبکه‌های اجتماعی بر اساس پلتفرم، امکانات و فالوورهایی که دارند قوانین متفاوتی بر نحوه فعالیت حاکم است. در اینستاگرام اصل پیشرفت شما و گرفتن رتبه خوب در نرخ تعاملی است که کاربران شما با شما و برندتان دارند. با رعایت اصول و نکات حاکم بر تعداد پست و استوری که در این مقاله ذکر شده است می‌توانید رتبه مناسبی در اینستاگرام کسب نمایید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *